Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Kolejne środki trafiają do Gminy Czarna Dąbrówka

Rozstrzygnięto tegoroczny konkurs w ramach Programu "Działaj Lokalnie", do Gminy Czarna Dąbrówka znowu trafiło niemało środków więc jednym słowem "będzie siędziało!!!".  Stowarzyszenie Loko-motywa udzieliło swojego wsparcia oraz konta jako organizacja posiadająca osobowość prawną dwom projektom.

Jeden z nich będzie realizowała Grupa nieformalna ZAANGAŻOWANI z Czarnej Dąbrówki w ramach projektu "odWAŻ się" a drugi Grupa nieformalna GOŁCZEWSKIE BABECZKI z Gołczewa w ramach projektu "Razem będzie nam weselej". Ten drugi projekt obejmie swoim działaniem 2 gminy bo "Babeczki" z Gołczewa będą się integrowały z kobietami z Bochowa, uświetnią też swoim występem coroczny festyn, który tradycyjnie odbywa się w Bochowie w ostatni weekend sierpnia.

Wiadomo również, że środki otrzymało stowarzyszenie "Siła Dębu" na projekt "Roztańczona integracja" oraz Grupa nieformalna NOŻYNIANKI z Nożyna na projekt "Nożyński Masterchef-tradycja i regionalizm".

O działaniach projektowych będziemy informować na bieżąco gdy tylko się rozpoczną.

 

Dotacja jaką Gmina Czarna Dąbrówka wspiera ten przyjazny Program zawsze wraca do gminy w kwocie 2-3 razy większej. Tym razem na 15 przyznanych dotacji 4 trafiły do gminy Czarna Dąbrówka (z małą współpracą  gminy Parchowo).

Czytany 2819 razy
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy