Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Potrzebna pilna pomoc dla Pana Mirosława

Zbliżają się święta – czas w którym każdy z nas myśli o zrobieniu czegoś dobrego dla innych , czegoś co sprawi że dla kogoś kto traci nadzieję odzyska ją lub ktoś kto jest smutny uśmiechnie się . Korzystając z tego specjalnego czasu chcemy zaproponować Państwu przyłączenie się do naszej inicjatywy.

Opowiem Państwu smutna historię , która dzięki waszej wrażliwości nie musi się źle skończyć. Nie tak daleko od nas , nie za siódma górą i nie za siódma rzeka lecz całkiem blisko nas mieszka CZŁOWIEK . Jeszcze niedawno był zdrowy, pracował ale uległ wypadkowi .

W jednej sekundzie stał się niepełnosprawny, ma porażenie czterokończynowe , porusz się na wózku i jest całkowicie uzależniony od opieki innych. Nie nabył uprawnień rentowych, nie dostał żadnego odszkodowania jego jedynym dochodem jest zasiłek stały z pomocy społecznej. Pan Mirosław bo tak ma na imię żyje w 2 pokojowym popegeerowskim mieszkaniu , którego standard odbiega od norm współczesnego poziomu życia.

Mieszkanie jest lodowate, zagrzybione ,oka nieszczelne i pojedyncze sprawiają że wiatr hula , podobnie drzwi, podłogi są pozarywane co utrudnia choremu poruszanie się wózkiem. Standard wyposażenia mieszkania też pozostawia wiele do życzenia. Brak jest pralki, szafek kuchennych, wersalka wymaga wymiany nie mówiąc już o pościelach i innych przyziemnych potrzebach.

Niepełnosprawny człowiek korzysta z różnych form wsparcia pomocy społecznej , jednakże rozmiar potrzeb jest niewspółmiernie większy od możliwości i pomocy indywidualnemu klientowi . Stąd narodził się pomysł aby w jednym czasie połączyć wszystkie siły i razem pomóc CZŁOWIEKOWI. Do wspólnej akcji włączają się GOPS, Klub Wolontariatu, rodzina Pana Mirosława (2 siostry i brat ) ,koledzy, sąsiedzi, Stowarzyszenie Loko-motywa , Sołtys , radny.

 Wszyscy oferują pomoc, chcą społecznie pracować, kolega kupi i wymieni drzwi, siostry chcą kupić farby , pościele i inne potrzebne drobiazgi, wolontariusze wyrazili gotowość prac remontowych , GOPS dofinansuje zakup okien, opał na zimę . Całość prac rozpocząć musimy od wymiany okien. I tu się zaczynają schody – nie mamy wystarczającej kwoty aby wymienić 4 okna – stać nas najwyżej na 2 . Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli aby przekazali choć drobna kwotę na ten cel.

Stowarzyszenie Loko-motywa użyczyło nam na ten cel swoje konto . Jeśli uda nam się zebrać większą kwotę niż wartość 2 okien to zakupimy Panu Mirkowi używana pralkę automatyczną lub naprawimy kawałek podłogi. Potrzeby są ogromne ale wierzymy w to , ze siłą dobrych serc i pracowitych rak poprawimy choć trochę los chorego człowieka. Przyłączcie się do nas , razem nam się uda.

Jeśli Państwo podejmiecie decyzją o wsparciu inicjatywy podajemy dane kontaktowe koordynatora Beata Łozowska tel. 6093131055 oraz konto bankowe Stowarzyszenia LOKO-MOTYWA , które również włączyło się do akcji Bank Spółdzielczy Łeba 57 9324 1018 0020 3283 2000 0010 z dopiskiem „Dla Pana Mirosława”

 Bardzo dziękujemy za każdą formę wsparcia.

 

  • miroslaw
  • zdj1
  • zdj2
  • zdj3
  • zdj4

 

Czytany 2802 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy