Wydrukuj tę stronę
Kolejne środki trafiają do Gminy Czarna Dąbrówka

Kolejne środki trafiają do Gminy Czarna Dąbrówka

Rozstrzygnięto tegoroczny konkurs w ramach Programu "Działaj Lokalnie", do Gminy Czarna Dąbrówka znowu trafiło niemało środków więc jednym słowem "będzie siędziało!!!".  Stowarzyszenie Loko-motywa udzieliło swojego wsparcia oraz konta jako organizacja posiadająca osobowość prawną dwom projektom.

Jeden z nich będzie realizowała Grupa nieformalna ZAANGAŻOWANI z Czarnej Dąbrówki w ramach projektu "odWAŻ się" a drugi Grupa nieformalna GOŁCZEWSKIE BABECZKI z Gołczewa w ramach projektu "Razem będzie nam weselej". Ten drugi projekt obejmie swoim działaniem 2 gminy bo "Babeczki" z Gołczewa będą się integrowały z kobietami z Bochowa, uświetnią też swoim występem coroczny festyn, który tradycyjnie odbywa się w Bochowie w ostatni weekend sierpnia.

Wiadomo również, że środki otrzymało stowarzyszenie "Siła Dębu" na projekt "Roztańczona integracja" oraz Grupa nieformalna NOŻYNIANKI z Nożyna na projekt "Nożyński Masterchef-tradycja i regionalizm".

O działaniach projektowych będziemy informować na bieżąco gdy tylko się rozpoczną.

 

Dotacja jaką Gmina Czarna Dąbrówka wspiera ten przyjazny Program zawsze wraca do gminy w kwocie 2-3 razy większej. Tym razem na 15 przyznanych dotacji 4 trafiły do gminy Czarna Dąbrówka (z małą współpracą  gminy Parchowo).

Czytany 2653 razy
Oceń ten artykuł
(3 głosów)