Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Integracja i aktywizacja w powiecie bytowskim

  Stowarzyszenie Loko-motywa z Czarnej Dąbrówki, w dniach od 13 lipca do 12 września 2015r. realizowało projekt pod nazwą „Integracja i aktywizacja w powiecie bytowskim” w ramach Programu Aktywizacja i Integracja społeczna osób bezrobotnych. Środki na realizację Projektu zapewnił Powiatowy Urząd Pracy w Bytowie.

 

Działaniami aktywizacji i integracji społecznej objętych zostało 40 osób bezrobotnych oddalonych od rynku pracy i zagrożonych wykluczeniem społecznym z terenu powiatu bytowskiego.

Zostały utworzone 4 grupy, 1 Grupa z Czarnej Dąbrówki,  1 Grupa z Miastka, oraz 2 Grupy z Bytowa. W jednej grupie bytowskiej znalazły się również 4 osoby z Gminy Tuchomie.  Każda grupa otrzymała takie samo wsparcie w postaci zajęć i działań środowiskowych (integracyjnych).

 

Warsztaty dotyczyły tematów:

1 - identyfikacja problemów, potrzeb oraz oczekiwań uczestników

2 - diagnoza osobowości, zainteresowań,

3 - trening umiejętności społecznych.

4.- motywacja do zmiany istniejącej sytuacji społeczno zawodowej,

5.- Poruszanie się po rynku pracy,

 

Warsztaty  trwały przez 2 miesiące po 10godzin w tygodniu, dla każdej grupy osobno. Razem każda grupa  uczestniczyła  w 75 godzinach warsztatów aktywizacji i integracji społecznej oraz dodatkowo każdy uczestnik został objęty 5  godzinnym wsparciem indywidualnym.

 

W ramach podsumowania Programu zorganizowano spotkania integracyjne przy ognisku podczas których, uczestnicy mieli możliwość wypowiedzenia się na temat udziału w projekcie. Wszyscy chętnie włączyli się w przygotowanie ogniska jak również z radością wzięli udział w zabawach dla nich przygotowanych. Grupy bardzo się zintegrowały i żal było się rozstawać. 

 

                    Małgorzata Kotłowska

                    prezes stowarzyszenia Loko-motywa

 

  • DSC03906
  • DSC03907
  • DSC03911
  • DSC03912
  • DSC03913
  • DSC03914
  • DSC03915
  • DSC03916

 

Czytany 2261 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy