Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Stowarzyszenie Loko-motywa świętuje kolejny sukces!

Trzy dziewczyny czyli Beata Łozowska, Małgosia Kotłowska i Iza Lejk usiadły do pisania wniosków do Programu „AKUMULATOR SPOŁECZNY”. Wysiłek  został nagrodzony, oba napisane projekty dostały dofinansowanie. To były bardzo maleńkie granty ale za nimi kryje się wiele pracy wolontarystycznej i właśnie ta praca jest największą radością.

W ramach uzyskanych środków zostaną zrealizowane  dwie piękne inicjatywy.

 

Jedną z nich jest „Wesoła gwiazdka” w ramach której  Tabory Świętego Mikołaja, dotrą do osób samotnych, odizolowanych, odrzuconych przez otoczenie, wniosą w ich często samotne i trudne życie dużo radości, świątecznego nastroju, wiary w istnienie bezinteresowności i pamięci o drugim człowieku. Uśmiechy i wszelkie oznaki wzruszenia wśród obdarowanych są efektem końcowym całej akcji. Wolontariusze zaś dając tylko upominek tak naprawdę dają też cząstkę siebie, swojego ciepła, radości uśmiechu, świątecznej magii. W działaniu wezmą udział wszyscy wolontariusze podzieleni na kilka grup(ok 30 osób, docierając z pomocą do ponad 20 osób.

 

   Druga inicjatywa ma przede wszystkim  promować ruch wolontarystyczny w naszej Gminie, oraz postawę wolontarystyczną wśród młodych ludzi i docenić społeczną pracę młodych pomagaczy.

Z myślą o promocji postawy wolontarystycznej i potrzebie wyróżnienia aktywnych wolontariuszy zostaną zorganizowane Uroczyste Obchody Dnia Wolontariusza. Na Gali Wolontariatu wyróżnieni zostaną najaktywniejsi i najbardziej oddani wolontariusze. Na obchody zaproszone zostaną władze gminne aby nadać rangę wydarzeniu a równocześnie uświadomić, jak ważną rolę w Gminie pełnią wolontariusze.

Na zorganizowanej Gali Wolontariatu ważnym elementem będzie uświadomienie władzom Gminy jakim skarbem dla realizowanych inicjatyw są wolontariusze.

Czytany 2615 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy