Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Stowarzyszenie Loko- motywa ( nazwa od lokalnej motywacji) powstała w odpowiedzi na oddolne potrzeby społeczne a konkretnie potrzeby rozwoju i wspierania najsłabszych grup społecznych : dzieci, młodzieży, niepełnosprawnych, rodzin i osób starszych. Stowarzyszenie zawiązało się pod koniec 2008r .

W jego skład wchodzą przedstawiciele różnych grup zawodowych, społecznych, ludzie w różnym wieku i z różnych oddalonych od siebie zakątków naszej gminy – łączy nas jedno :  chęć  wprowadzania pozytywnych zmian skutkujących poprawą jakości życia naszych mieszkańców. Nasza różnorodność jest naszą zaletą, mamy inne spojrzenie na te same sprawy,  mamy różnorodne umiejętności  i dlatego możemy być skuteczniejsi.  Stowarzyszenie  jest szczególnie nastawione na oddolne inicjatywy nieformalnych małych grup , wspieramy te inicjatywy i wspieramy  lokalnych liderów. 

Wśród działań  Loko-motywy są zwykle działania na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży z małych zaniedbanych środowisk, ze wsi gdzie nie ma dostępu do placówek kulturalnych , świetlic środowiskowych . Działania naszego stowarzyszenia mają za zadanie wyrównywanie szans tych młodych ludzi, budzenie  w młodych ludziach pasji, talentów, wzmacnianie ich poczucia własnej wartości tak aby w przyszłości  stali się nieocenionym potencjałem ludzkim naszej gminy.

Stowarzyszenie nie prowadzi działalności i nie uzyskuje dochodów, jedynym przychodem są dobrowolne składki członków stowarzyszenia oraz dotacje na projekty, które piszemy do różnych grantodawców.


Nasza działalność jest społecznie pożyteczna, pobudzająca aktywność lokalną, dająca szansę grupom nieformalnym na sięgnięcie po fundusze pozarządowe. Grantodawcy nie udzielają wsparcia osobom fizycznym, więc każda oddolna inicjatywa musi mieć zaplecze w postaci organizacji, fundacji czy innego podmiotu. I my zawsze chętnie jesteśmy tym „zapleczem”. Planujemy rozwój stowarzyszenia i realizacje dalszych projektów.

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy