Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Podsumowanie VIII edycji „Działaj Lokalnie”

26 marca 2014r. w Chotkowie gmina Borzytuchom, odbyło się podsumowanie zeszłorocznej, VIII edycji „Działaj Lokalnie”, konkursu ogłaszanego corocznie przez Fundację Rozwoju Lokalnego „Parasol”. Na spotkaniu zjawili się koordynatorzy wielu projektów, wśród nich również 3 projektów realizowanych w gminie Czarna Dąbrówka. Dwa z nich realizowało stowarzyszenie Loko-motywa poprzez Grupy nieformalne z Bochowa i Karwna a trzeci stowarzyszenie Siła Dębu.

Na spotkaniu został również rozstrzygnięty konkurs „Opowiedz 2013” ogłoszony przez Fundację „Parasol”.  Zaszczytne I  miejsce w kategorii „miejsce” otrzymało stowarzyszenie Loko-motywa – filmik o tym jak podczas projektu zmieniał się plac wiejski w Bochowie zrobiła Grupa nieformalna „Dobre Duszki” z Bochowa z  Dawidem Wiczk na czele,  przy pomocy pana Janka Stolc. Stowarzyszenie Siła Dębu również zostało nagrodzone  w tym konkursie, otrzymując III miejsce w kategorii „człowiek”. Projekt i filmik skierowany był do grupy niepełnosprawnych z naszego terenu.

 Program „Działaj lokalnie”  jest bardzo przyjaznym i prostym „Grantodawcą”  w którym  są proste wnioski, minimum  papierologi i czujna, życzliwa opieka pracowników Fundacji. Dodam, że jest to mój ulubiony Program, który moim zdaniem  pozwala działać naprawdę tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w aplikowaniu o środki na aktywizację swoich  społeczeństw. Granty nie są wielkie, często są tylko zaczynem, dzięki któremu można fantastycznie aktywizować swoje małe ojczyzny, włączając ich do pracy. I oto właśnie chodzi aby obudzić społeczną energię!

Gmina Czarna Dąbrówka od samego początku istnienia Programu Działaj Lokalnie wspiera go swoją dotacją. Organizacje z naszej Gminy, pisząc wnioski, odzyskują tą dotację z powrotem i to 2-3 razy większą.

  • m_DSC02489
  • m_DSC02490
  • m_DSC02493
  • m_DSC02498
  • m_DSC02500
  • m_DSC02502

 

Czytany 5640 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy