Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Wyjazd grupy musicalowej z ZS Rokity do Francji

W dniach od 2 do 9 maja 2017r. stowarzyszenie LOKO-MOTYWA zorganizowało wyjazd grupy musicalowej ze szkoły w Rokitach do Francji, do zaprzyjaźnionej gminy Pontgibaud. Była to rewizyta w ramach wspólnego przedsięwzięcia szkoły muzycznej z Francji  „Ecole de Musique de Pontgibaud Siouleet Volcans” i młodych artystów z Rokit.

W wyniku tej współpracy powstał spektakl muzyczny poświęcony legendzie o Wojsławie z Mikorowa. W ubiegłym roku, w kwietniu 2016r., gościliśmy Francuzów w naszej gminie i wówczas miała miejsce premiera wspólnego przedstawienia, a w tym roku przedstawienie mogli obejrzeć mieszkańcy gminy Pontgibaud i całego regionu Owerni.

Program wizyty był bardzo bogaty. Poza wspólną pracą nad spektaklem i samym przedstawieniem, które odbyło się 5 maja w Centrum Wulkanów w Pontgibaud i 6 maja u podnóża wulkanu Puy de Dome ( w stacji kolejki) młodzież  miała wypełniony czas na zwiedzanie i spędzanie wspólnego czasu z przyjaciółmi z Francji. Zwiedzili okoliczne zabytki, odwiedzili fabrykę wody mineralnej Volvic, zobaczyli miasto Clermont i Orcival. W czasie pobytu pogoda nas nie rozpieszczała. Było chłodno i deszczowo ale nie przeszkodziło to w zrealizowaniu głównego celu jakim było wspólne spotkanie młodych artystów z Polski i Francji i zacieśnienie ich przyjaźni.

 W przyjęcie polskich gości zaangażowały się całe rodziny, które wspólnie dbały zarówno o bogaty program jak i suto zastawione stoły, na których królowały francuskie specjały – głównie domowe wypieki no i oczywiście sery.

 • 20170504_095603
 • 20170505_105402
 • 20170505_111230
 • 20170505_134613
 • DSC_0274
 • DSC_0314
 • DSC_0384
 • DSC_0390
 • DSC_0457

Część I Przygotowania

 

Część II Występy

 

Czytany 4199 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)
 • Wydrukuj
 • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy