Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

„Montaż słowno – muzyczny „Bóg, honor, ojczyzna”

Uroczystość  rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych i odśpiewaniem hymnu narodowego, przybliżone zostały losy historyczne Polski. Głównym punktem obchodów był uroczysty koncert w wykonaniu chóru z Bukowiny i Cewic, Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Sierakowic oraz Symfoników Gdańskich pod batutą pana Huberta Szczypiorskiego. Był to montaż słowno-muzyczny, nawiązujący do pięknej i trudnej historii Polski.

Data 11 listopada symbolizuje dla Polaków dewizę BÓG - HONOR – OJCZYZNA i przywołuje pamięć o tych wszystkich, którzy w walce o niepodległą Polskę poświęcili swoje życie. Dzień ten skłania do głębokiej refleksji nad bolesnymi losami naszej Ojczyzny, ale także nad obecną sytuacją i nad tym jak pielęgnujemy tę wolność, którą wywalczyli wielcy bohaterowie poświęcając swoje życie. Znaczącymi są słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, który powiedział: „Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi. A niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym.
To wielkie „Wydarzenie” mogło się odbyć dzięki wsparciu Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka, GOKSiT, CIT Czarna Dąbrówka oraz księdza proboszcza parafii w Czarnej Dąbrówce, sponsorami zaś byli, Starostwo Powiatowe w Bytowie, Nadleśnictwo Bytów, pani Beata Woźniak oraz pan Józef Natkaniec.

Czytany 4236 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy