Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Wizyta Francuzów

W dniach od 13 do 19 lipca gmina Czarna Dąbrówka gościła u siebie 20 osobową grupę młodych Francuzów z partnerskiej gminy francuskiej - Pontgibaud. Z gminą francuską współpracujemy już 12 rok. W tym roku przyjechali do nas młodzi sportowcy.

 

Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA, napisało projekt do Programu „Młodzież w działaniu” i udało się otrzymać dotację. Uczestnikami projektu była 38 osobowa grupa młodzieży (18 Francuzów i 20 Polaków) w wieku od 16-25 lat. Zaplanowane warsztaty artystyczne i teatralne, przekazywanie swoich zabaw podwórkowych oraz zajęcia sportowe, były strzałem w dziesiątkę. Dzięki udziałowi w w/w działaniach młodzież poznawała wzajemne zwyczaje i obyczaje, zobaczyła prawdziwy obraz innej kultury. Rozbudzili w sobie aktywność, kreatywność, współodpowiedzialność za budowanie tożsamości europejskiej, poczuli się” Europejczykami”. Realizacja projektu zmniejszyła bariery kulturowe, terytorialne a najbardziej chyba językowe między młodymi obywatelami zaprzyjaźnionych krajów Europy. Warsztaty teatralne i artystyczne uczyły młodzież działania w grupie i poprawiania wzajemnych relacji.

 

Głównymi celami projektu były:

1.      Lepsze poznanie kultury innego kraju.

2.      Zapoznanie się z formami spędzania czasu wolnego przez młodych ludzi.

3.      Zmniejszenie bariery kulturowej, językowej.

4.      Poprawa wzajemnych relacji, zacieśnianie więzi w grupie.

5.      Zwiększenie aktywności i kreatywności poprzez udział w warsztatach i zabawach.

6.      Zwiększenie tolerancji i zrozumienia dla innych kultur.

 

W ramach projektu, uczestnicy przede wszystkim brali udział w warsztatach artystycznych oraz teatralnych, przekazywali sobie swoje różnorodne sposoby spędzania czasu wolnego, zwiedzili Gdańsk, a w nim Kolebkę Solidarności oraz nasz nowy stadion PGE Arena.

Rozegrali trzy mecze ze sportowcami z gminy Czarna Dąbrówka, bawili się na festynach w Mikorowie i Rokitkach oraz na Dniach Bytowa. Wzięli również udział w spływie kajakowym.

Wyjeżdżając wczesnym rankiem z naszej gminy, łezka w oku zakręciła się zarówno naszym jak i Francuzom. Wszyscy pragnęli pobyt przedłużyć a Francuzi z całą pewnością chcą tutaj przyjechać znowu.

 • dsc_0039
 • dsc_0115
 • dsc_0369
 • dsc_0388
 • dsc_0422
 • dsc_0738
 • dsc_0929
 • dsc_0938
 • francjaartykul

Przygotowujemy się do kolejnej wizyty gości z Francji z partnerskiej gminy Pontgibaud.

Zapraszamy wszystkich przyjaciół do włączania się w wizytę gości z Francji.

 

Czytany 3904 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 • Wydrukuj
 • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy