Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Prezes Stowarzyszenia Nagrodzona

Małgorzata Kotłowska prezes Stowarzyszenia Loko-Motywa z Czarnej Dąbrówki jest tegoroczną laureatką prestiżowego ogólnopolskiego konkursu dla animatorów społecznych imienia Heleny Radlińskiej. W 2012 r. do konkursu wpłynęło 48 zgłoszeń z pośród, których 17 osób nominowanych zostało do nagrody . Kapitułę konkursu tworzą laureaci poprzednich edycji , od 2007r. wyróżnionych zostało 30 osób z całej Polski.

Z pośród nominacji tegorocznej edycji Konkursu wyłoniono 7 laureatów , wśród grona tych znamienitych osób znalazła się nasz Pani Małgosia. Nagroda została wręczona w dniu 19 września 2012r podczas Galii Rzeczpospolitej Lokalnej w Warszawie .

Jak zaprezentowano Panią Małgosię w Warszawie na forum blisko 500 osobowej Gali :

Małgorzata Kotłowska- aktywistka z Czarnej Dąbrówki ,ukierunkowana na wspieranie i rozwój wiejskich społeczności lokalnych, wspiera każdą inicjatywę oddolną.

Cytat „ Animator to iskra społeczna , która zapala do aktywności lokalnej osoby. To ktoś, kto mobilizuje, angażuje, inspiruje, zachęca ludzi do działania , a także ich edukuje. Co bardzo ważne jest praktykiem. Dostrzega potencjał lokalnych środowisk, inicjuje powstawanie różnych grup społecznych, łączy je, stara się je aktywizować. Wspiera też osoby indywidualne – liderów , społeczników, inicjatorów lokalnych , którzy później przejmują część zadań od animatora.”

 

Czytany 3270 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy