Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Kartkowiacy w działaniu

Grupa inicjatywna Kartkowiacy czyli kilku mieszkańców urokliwej miejscowości Kartkowo zebrała się i wspólnymi siłami przy wsparciu Stowarzyszenia LOKO-MOTYWA oraz pracowników Urzędu Gminy Czarna Dąbrówka (Referat Programów Unijnych) złożyła wniosek w konkursie Akumulator Społeczny 2017. Udało się. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni bo to nasz pierwszy wniosek i pierwszy sukces na koncie.

Nasz projekt „Kartkowiacy w działaniu” polega głównie na zadaniach zmierzających do integracji naszej społeczności. Kartkowo liczy ponad 50 mieszkańców, podział wiekowy jest dość proporcjonalny. W ramach projektu zakupimy zabawki na plac zabaw dla najmłodszych, tj. samochodziki typu flinstone oraz klocki budowlane, chustę animacyjną. Dzieci kochają otwierać i zamykać drzwi, udawać kierowców, pojazdy będą doskonałym narzędziem zabawy, wykorzystamy je podczas wyścigów, spacerów z dorosłymi. Klocki będą służyły podczas konkursów i zabaw dzieci z ojcami, dziadkami, którzy wcielą się w rolę drużyny Boba Budowniczego. Zakupiona zostanie zjeżdżalnia do istniejącej wieżyczki dla starszych dzieci.

Cykl zaplanowanych spotkań wrzesień-grudzień 2017r. ma na celu wciągniecie do działań osób w różnym wieku, różnej płci. Przewidujemy: imprezę zapoznawczo-integracyjną, rajd rowerowy z piknikiem, "rozmowy przy kawie"- kurs makijażu, zabawy w budowniczych, kurs prawa jazdy, spotkanie ze strażakami-pierwsza pomoc, sprzątanie świata, wspólny wyjazd do parku egzotycznego w Tuchlinie i organizację Mikołajek. Wszystkie te działania będą włączały jak największą liczbę chętnych mieszkańców do wspólnej zabawy, nauki.

 

HARMONOGRAM REALIZACJI PROJEKTU (wrzesień – grudzień 2017r.)

wrzesień

Impreza zapoznawczo - integracyjna - podczas spotkania odbędzie się kurs pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej, dzieci i dorośli będą mogli zobaczyć wóz strażacki a nawet przymierzyć prawdziwy hełm. Zorganizujemy konkurs na najlepszą budowlę z klocków oraz wyścigi samochodzików z udziałem dzieci i dorosłych.

 

Organizacja rajdu rowerowego z udziałem dzieci i dorosłych do pobliskiego jeziora lobeliowego. Po powrocie piknik i potyczki rodzinne, które odbędą się na placu zabaw z wykorzystaniem zakupionych klocków, chusty, samochodzików. Podczas imprezy dzieci wybiorą najlepsza potrawę, Pani/Pan, który wygra otrzyma czapkę masterszefa.

 

wrzesień - październik

"Spotkanie przy kawie" - cykl 3 spotkań kobiet związany z makijażem. Będą to luźne spotkania z udziałem wykwalifikowanego kosmetologa. Każda z pań po spotkaniu powinna umieć dobrać sobie kosmetyki do swojej cery oraz zrobić profesjonalny makijaż. Przewidziano zakup zestawu kosmetyków do realizacji pokazów. Każde ze spotkań z uwagi na integrację odbędzie się u innego uczestnika projektu.

 

październik

"Sprzątanie świata" - mieszkańcy udadzą się na sprzątanie naszej pięknej miejscowości, będzie to doskonały przykład dla najmłodszych i przestroga by nie wyrzucać śmieci. Przy wspólnym ognisku będziemy rozmawiać o tym jak długo rozkładają się śmieci. Następnie odbędą się zabawy z wykorzystaniem zakupionych elementów.

 

listopad

Nic tak nie integruje jak wspólne wyjazdy, dlatego zaplanowaliśmy wycieczkę do Egzotycznego ZOO w Tuchlinie.  Dzieci i dorośli będą mogli z bliska przyjrzeć się zwierzątkom, pogłaskać je a później skosztować miejscowej kuchni.

 

grudzień

Planowane Mikołajki wiązać się będą z zakupem drobnych upominków dla naszych milusińskich. Postaramy się stworzyć rodzinną Kartkowską atmosferę, będzie to doskonała okazja na podsumowanie projektu i wspólne obejrzenie zdjęć.

 

Bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie pracownikom Gminy Czarna Dąbrówka przy tworzeniu wniosku konkursowego. Szczególnie podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia LOKO-MOTYWA, dzięki któremu mogliśmy spróbować swoich sił w konkursie a teraz wspólnie będziemy realizować projekt.

Kartkowiacy

 

Czytany 3518 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy