Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Daj coś od siebie i zrób coś dla siebie

Grupa nieformalna „Seniorzy z Czarnej Dąbrówki”, dzięki uprzejmości Stowarzyszania Loko-motywa złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie do projektu „ Daj coś od siebie i zrób coś dla siebie”.

Działanie przewiduje objęcie kartą życia wszystkich seniorów z naszej gminy. Karta życia  składa się z karty informacyjnej do lodówki, mniejszej do portfela i nalepki na lodówkę " Tu znajduje się karta życia". Karta życia będzie za laminowana w lodówce i w portfelu.

W przypadku interwencji medycznej dane zawarte w karcie mogą pomóc uratować życie pacjentowi. Karta życia ma spełniać pomocniczą rolę informacyjną w razie wypadku lub nagłej choroby, gdy nie ma czasu albo możliwości przeprowadzenia wywiadu środowiskowego.

9 października w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce odbyło się pierwsze spotkanie robocze, w czasie którego dyskutowano o projekcie, podzielono się także  zadaniami.

Jeżeli jesteś seniorem i chcesz posiadać taką kartę skontaktuj się z nami - Anna Paul, tel. 501-923-906.

Zadanie zostało dofinansowane z programu Akumulator Społeczny

 

Czytany 4087 razy
Oceń ten artykuł
(1 głos)
  • Wydrukuj
  • Email

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy