Ułatwienia dostępu

Loko Motywa

Stowarzyszenie Lokalne

Mamy na celu działalność na rzecz wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju: społecznego, kulturalnego i gospodarczego mieszkańców gminy Czarna Dąbrówka

Czytaj Więcej

Środowisko

Dbamy o Środowisko Naturalne

Stowarzyszenie wspiera informacje i edukacje ekologiczną jak również inne działania przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego

Czytaj Więcej

Dzieci i Młodzież

Wspieramy Zaiteresowania

Nasze Stowarzyszenie dba o rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży oraz umożliwienie im dostępu do technologii informatycznej.

Czytaj Więcej

Niepełnosprawni

Służymy Pomocą

Zapobiegamy wykluczeniu społecznym osób niepełnosprawnych oraz organizujemy wsparcie dla rodzin w kryzysie oraz pomoc i opiekę dla osób starszych i niepełnosprawnych

Wolontariat

Aktywizacja Społeczna

Zajmujemy się także aktywizacją społeczną, wspieramy inicjatywy obywatelskie oraz promujemy i organizujemy wolontariat.

Czytaj Więcej

Młodzi Superliderzy już działają

Grupa 20 młodych ludzi z naszej gminy realizuje młodzieżową inicjatywę w ramach projekt  finansowanego z programu „Równać Szanse” .  W pierwszym etapie realizacji młodzi ludzie przeszli szkolenia podnoszące ich kompetencje społeczne oraz szkolenia animacyjne, teatralne. Po fazie szkoleń młodzi podzielili się na mniejsze podgrupy i przeszli do działań. Ich zadaniem jest dotarcie do 5 środowisk lokalnych , zbadanie potrzeb tych środowisk i zainicjowanie działań.

I już ruszyli , docieraj do sołtysów , do świetlic, radnych. Rozmawiają z ludźmi  i ustalają plany działań. W Jerzkowicach ustalili , że priorytetem jest estetyzacja przystanku- trzeba go wymalować i sprawić aby wyglądał estetycznie. W Rokicinach ustalono , że plac zabaw wymaga remontu. Trzeba odmalować sprzęt, naprawić go, wymienić deski  i zainicjować animacje. Trzeba ten plac ożywić.  W Kozinie społeczność chce zrobić nowy skwerek przy przystanku , nasadzić kwiatów i odmalować przystanek. Po zakończeniu prac planują wspólny piknik.

Nasi liderzy w społecznościach spotykają się z bardzo ciepłym przyjęciem. Ich zapał i chęć działania trafia na dobry społeczny grunt. Myślę, że z tego pieca trochę chleba da. Najistotniejsza w tym projekcie jest samodzielność naszej młodzieży , ich inicjatywa i zaangażowanie. W działaniu uczą się sprawczości i skuteczności.

Już niebawem młodzież dotrze do Wójta z prośbą o pozwolenie na założenie Młodzieżowej Rady Gminy. Ich poczucie sprawczości zaczyna się przekładać na odwagę i poczucie odpowiedzialności. Młodzi ludzie chcą mieć wpływ na  kształt polityki w naszej gminie.

Projekt jest nacechowany aktywnością i samodzielnością naszej młodzieży- pozwólmy im na to , bo to inwestycja w naszą przyszłość.

 • zdj1
 • zdj2
 • zdj3
 • zdj4

Czytany 3641 razy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
 • Wydrukuj
 • Email

1 komentarz

 • Pracownia Rozwoju Osobistego AGNES
  napisane przez Pracownia Rozwoju Osobistego AGNES niedziela, 27 maj 2018 19:42 Link do komentarza

  Jesteście wspaniali. Wierzę w Was mocno i służę pomocą. Niech moc będzie z Wami. :)

Skomentuj

Nasz Adres

Stowarzyszenie LokoMotywa

Ul. Gdańska 5
Pokój nr. 34
77-116 Czarna Dąbrówka

Tel. (059) 82-12-660
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mapa Dojazdu

Polecamy